Haber

Saadet Partisi’nden Bursa Konyalılar Derneği’ne Ziyaret

BURSA (İGFA) – Saadet İl Başkanı Mehmet Atmaca ve başkan yardımcıları Salih Kocatepe, Salih Gümüş, Nebi Yurtsever ve Erdoğan Aydın, Bursa’da İnönü Caddesi üzerinde bulunan dernek genel merkezini ziyaret etti.

Dernek lideri Musa Bozkurt, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca’ya ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca, “Biz elli yıllık bir hareketiz. Bugün içinde bulunduğumuz ortam gereği kutuplaşmayı en büyük sorun olarak gördük” dedi. “Ülke içinde 12 Eylül döneminde bile böyle bir kutuplaşma olmadı. sahiplenici olarak. Böyle bir ortama prim vermemek adına, azaltmak adına bazı ittifaklara girdik. Bilhassa son seçimlerde millet ittifakının temel amacı şuydu.” Karamollaoğlu bilinçli olarak bu adımı attı, önemsiyor ve değerli buluyorum.

Altıncı masadaki oluşumun asıl amacı yarı başkanlık sistemine itirazdır, bunu bu şekilde herkesin bilmesi gerekir. Yoksa bu bir Cumhurbaşkanlığı yarışı değil. Biz de bu sistemin referandumunda hayır oyu kullandık. Çünkü bu sistemi ülkemizin sorunlarını çözmek için yeterli bulmadık.

Asıl sebep; Şeffaflığın olmayışı, kuvvetler ayrılığının olmaması yani yasama ile yürütmenin ortada olması ülkemizin sorunlarını çözemez diye düşünüyoruz. Bu anlamda diğer siyasi partilerle ortada bu konuları düşündüğü için ortak bir masada ortaya çıkmasının anlamı budur. Asıl amaç parlamentoda çoğunluğu elde etmek ve bu sistemi değiştirmek” dedi.

manyas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu