Haber

Kardeşlerini görmek için okula gelen annesini ve babasını adliyede öldüren lise öğrencisi (2)- Yine

SAMSUN’da ortaokulda okuyan iki kardeşini görmek için okula gelen annesi Zerrin Büyük’ü (50) tabancayla vurarak öldüren lise öğrencisi AAO, erkek arkadaşı Alım İ.’yi yaraladı. (52) tabancayla. (17) ile babası A.Ö. (47) adliyeye sevk edildi.

Olay, dün öğle saatlerinde Canik ilçesine bağlı Tevfik İleri Ortaokulu’nda meydana geldi. A.Ö.’den boşanan 3 çocuk annesi Zerrin Büyük. ile bir süre önce erkek arkadaşı Bilgin İ. Velayeti babalarında olan iki çocuğunun eğitim gördüğü ortaokula gitti. Okul yönetimi durumu babaya bildirdi. Bunun üzerine baba, lisede eğitim gören oğlu AAO’ya durumu bildirdi. O da okula geldi. AAO. okul binasında annesi Zerrin Büyük’e, ardından Alım İ.’ye ateş etti. bahçede, tabancayla kaçtı. Yaralılar Zerrin Büyük ve Bilgin İ. ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Zerrin Büyük, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Alım İ.’nin sağlık durumunun da ağır olduğu belirtildi.

Olaydan sonra kaçan AAO’nun cenazesi İstanbul’a gönderildi. polis tarafından evlerinde hafif hafif tabancayla yakalandı. Soruşturma kapsamında zanlının babası A.Ö. de gözaltına alındı. Baba ve oğul, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. AAO. Polise verdiği ifadede, “Annemin babamdan ayrılıp başkasıyla birlikte olduğunu öğrenince çok sinirlendim. Okula geldiğini öğrenince de ateş ettim” dediği öğrenildi. bir tabanca.” Otopsi işlemleri tamamlanan Zerrin Büyük’ün cenazesi toprağa verilmek üzere Tekirdağ Çerkezköy’e gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu