Haber

Depremle ilgili izlenimlerini aktaran HDP’li Sırrı Süreyya Önder iki sürpriz ismi takdir etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından tüm Türkiye deprem bölgesine yardım seferberliği başlattı. Birçok belediye deprem bölgesine yardım göndererek depremzedelerin yaralarını sardı.

İLK ANDAN İTİBAREN FARKINDALAR

O belediyelerden biri de Konya Büyükşehir Belediyesi idi. Depremin ilk anından itibaren alarma geçen Konya Büyükşehir Belediyesi, sabah saatlerinde ilk kez bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderdi.

HDP ÖNDER’DEN ÖVGÜ

Deprem bölgesinde yaşadıklarını ve gördüklerini halka açık TV ekranlarından aktaran HDP’li Sırrı Süreyya Lider, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede insanüstü bir emek ortaya koyduğunu belirterek, “Konya Belediyesi insanüstü bir güçle çok işler yaptı. Onları görmezden gelmeli miyim? ifadeleri kullandı.

MANSUR YAVAŞ’A DİKKAT

Programda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da parantez açan Başkan, “Bu depremde en iç açıcı çalışmaları Ankara Belediyesi yaptı. Tebrikler ve teşekkür ederiz. Bir anda kullanılmayan otobüsleri revize ederek hijyen hizmeti ve berber hizmeti verdiler. Orada servis var. anlar” dedi.

germencik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu